Концерт на пијанистот Арда Мустафаоглу во Италија

Од:

Вечерва со почеток во 21.30 часот во рамките на интернационалниот фестивал „Piano Summer Salento“, Арда Мустафаоглу ќе настапи со целовечерен солистички концерт.

Пред публиката во градот Нардо, Арда ќе се престави со дела од Шопен, Скријабин, Дебиси, како и дела од нашите македонски композитори: Николовски, Имери, Глишиќ.

Концертот се очекува да биде пренесуван во живо на Инстаграм каналот на Piano Summer Salento

Би можело да ве интересира

Дваесет и втор Меѓународен натпревар на млади музичари „Охридски бисери“

Ана Ололовска

Концерти на воените оркестри од армиите на С. Македонија и на САД за Европа и Африка

Ана Ололовска

Концерт на духовна музика на хрватскиот тенор Стијепо Глеѓ Маркос

Ана Ололовска

Музичка младина на Македонија го почнува циклусот концерти „Слободна среда“

Ана Ололовска

Концерт на „Профундис“ И „13 Гудачи“ заедно со светски познатата Ирина Муресану

Ана Ололовска

Концерт на Македонски брас квартет во КИЦ на РСМ во Софија

Ана Ололовска