Изложба „Од медове до ловченске виле“ во Музејот на Македонската борба

Од:

Во рамки на „Денови на црногорска култура“ во Музејот на Македонската борба денеска со почеток во 18 часот ќе биде отворена изложбата „Од медове до ловченске виле“.

Изложбата ќе ја отворат амбасадорката на Црна Гора, Марија Петровиќ и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

На изложбата ќе присуствуваат и претставници на Управата за дијаспора на Црна Гора, како и претставници на црногорските заедници во Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

Објавена монографија „Гордоста на Кавадарци“ од Тимчо Апостоловски

Ана Ололовска

Објавена монографијата „Дописниот шах во Македонија“

Ана Ололовска

Сликовницата „Три мали волчиња“ од грчки преведена на македонски јазик

Ана Ололовска

Романот за деца „Сенишната шума“ во издание на „Паблишер“

Ана Ололовска

Промоција на романот „Воскресение Experience патот на духот“ од Мирче Нешовски

Ана Ололовска

„Книжевноста и дните“ од Гојко Божовиќ на македонски јазик

Ана Ололовска