Актерот Трајче Ѓоргиев ќе биде погребан в понеделник

Од:

Актерот Трајче Ѓоргиев во понеделник на 5 јуни од 14:00 до 15:00 часот ќе го испратиме кон вечниот дом во капелата на градските гробишта Бутел, извести Македонскиот народен театар.

– Комеморацијата на која семејството, блиските пријатели, колеги и познаници ќе му оддадат почит, ќе се одржи во вторник на 6 јуни во Македонскиот народен театар во 12:00 часот, додаваат од МНТ.

Би можело да ве интересира

Парите од роденденските претстави на МНТ ќе одат за лекување на Леонид

Во МНТ почнаа пробите за најновата претставата „Хенгинг Араунд“

МНТ со претставата „Народен непријател” гостува во Србија

МНТ со две претстави на два интернационални фестивали во Републиката

Катерина Ѓуровски

МНТ со „Лагата“ учествува на 31. издание на фестивалот „Ристо Шишков“

Претставата „Народен непријател“ гостува на два меѓународни фестивали во Црна Гора