(ВИДЕО) Се слушаат пукотници, по што Фицо паѓа: Снимка од атентатот на премиерот на Словачка

Од:

Словачкиот премиер Роберт Фицо денеска беше застрелан додека се приближуваше да го поздрави народот. На социјалните мрежи се појави видео од нападот.

Како што можете да видите на видеото, се слушаат истрели, Фичо паѓа, а луѓето ги фаќа паника, додека обезбедувањето се обидува да го заштити и прифати.

Би можело да ве интересира

Словачките власти истражуваат дали атентаторот на Фицо имал помошник

Горан Наумовски

Роберт Калињак: Состојбата на словачкиот премиер Фицо е стабилна

Калињак: Фицо е свесен, лекарите се надеваат на позитивна прогноза

Горан Наумовски

Обвинетиот за атентатот на Роберт Фицо останува во притвор

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицo пред судот ја призна вината

Горан Наумовски

Пелегрини разговараше со Фицо

Предраг Петровиќ