(ВИДЕО) Најмалку две лица се застрелани во Филаделфија додека луѓето го славеле Рамазан Бајрам

Од:

Најмалку две лица се застрелани во Филаделфија додека луѓето го славеле Фитр Бајрам или Рамазан Бајрам, јавува WHYY News.

Полицијата е силно присутна во областа каде што се случи престрелката. Извори на тој медиум објавија дека четири лица во моментов се во притвор, а пукал и полицаец.

Маж кој бегал од местото на настанот бил удрен од автомобил. Сè уште не се знае степенот на неговите повреди.Неколку деца, на возраст меѓу две и 14 години, беа одвоени од нивните семејства. На локацијата е поставен контролен пункт за повторно обединување на членовите на семејството.

Престрелката се случила во областа каде жителите го славеле Рамазан Бајрам, крајот на светиот месец Рамазан. Оставени се масите, столовите и шаторите во паркот каде се одржуваше прославата.

Би можело да ве интересира

Пукање во Пенсилванија, има мртви и ранети

Горан Наумовски

Во пукање во Савана, Џорџија, повредени се 11 лица

Загинати и ранети во оружен инцидент во Алабама

Издадено предупредување на колеџот во Пенсилванија за вооружен маж на кампусот

(ВИДЕО) Шест лица се ранети во оружен инцидент во Форт Ворт

Горан Наумовски

Тинејџер од Флорида со пушка ранил најмалку 10 лица на забава