Украина: Русија лансираше 10 дронови во текот на ноќта, сите ги уништивме

Од:

Воздухопловните сили на Украина објавија дека нивните системи за противвоздушна одбрана ги уништиле сите 10 беспилотни летала кои Русија ги лансираше во текот на ноќта.

Беспилотните летала се уништени над Запорожје и Дњепропетровск во Украина, објави Военото воздухопловство на Телеграм.

Би можело да ве интересира

Ирина Фарион не го преживеа атентатот

Горан Наумовски

Украина и Русија денеска разменија 95 воени заробеници

Украина и Чешка се договорија за изградба на фабрика за муниција во Украина

Аларм во Полска: Сојузничките земји по втор пат подигнаа авиони во последните 24 часа

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Огромен руски напад, 20 мртви во неколку градови, погодена детска болница во Киев

Горан Наумовски

Тешка сообраќајна несреќа во Украина, 14 загинати