Силен земјотрес во Мексико

Од:

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 15 километри, пренесува EMSC.

Епицентарот бил на 21 километар од Мексикали, Мексико или на 13 километри од Ел Сентро, Калифорнија.

Би можело да ве интересира

Земјотрес со јачина од 6,2 степени во близина на брегот на Мексико