Руската армија собори уште едно украинско беспилотно летало

Од:

Руската армија собори уште едно украинско беспилотно летало над регионот Белгород, соопшти руското Министерство за одбрана.

Во четири украински региони е издадено предупредување за воздушна закана, соопшти Министерството за дигитална трансформација на Украина.

Според извештаите, сирените за воздушна опасност се огласиле во регионите Харков, Николаев, Одеса и Дњепропетровск.

Би можело да ве интересира

Русија го нападна Киев со беспилотни летала

Ирина Фарион не го преживеа атентатот

Горан Наумовски

Украина и Русија денеска разменија 95 воени заробеници

Украина и Чешка се договорија за изградба на фабрика за муниција во Украина

Аларм во Полска: Сојузничките земји по втор пат подигнаа авиони во последните 24 часа

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Огромен руски напад, 20 мртви во неколку градови, погодена детска болница во Киев

Горан Наумовски