Маж се самозапали во центарот на Загреб

Од:

Денеска пред оградата на јужната страна на Марковиот плоштад пред зградата на хрватската Влада во Загреб, непознато машко лице се полило со бензин и се самозапалило, потврдија за Индекс од загрепската полиција.

Мажот се здобил со тешки изгореници и бил жив кога пристигнала итната помош.

Би можело да ве интересира

Српски политичар се самозапали пред полициска станица