Хамас предаде уште 10 израелски заложници

Од:

Околу 10 израелски заложници, држени во Газа, се предадени на Црвениот крст во средата, објави израелското воено радио, цитирано од Ројтерс.

Претходно вечерва Хамас му предаде на Израел две жени со двојно израелско и руско државјанство.

Би можело да ве интересира

Гутереш: Убиството на повеќе од 100 Палестинци во Газа бара ефективна независна истрага

САД го блокираа соопштението во кое се обвинува Израел за смртта на повеќе од 100 убиени Палестинци

Горан Наумовски

Итна седница на Советот за безбедност на ОН поради масакрот во Газа

Бајден на средба со лидерите на Египет и Катар: Ни треба шестнеделен прекин на огнот во Газа

Двајца мажи се убиени денеска во престрелка на окупираниот Западен Брег

Горан Наумовски

Белата куќа за израелскиот смртоносен напад во Газа: Сериозен инцидент