zemjotres indonezija

Свет

ВИДЕО: Шестгодишно дете спасено од урнатините два дена по земјотресот во Индонезија

А1он
Шестгодишно момче два дена било под урнатините во Индонезија, откако земјотресот со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Западна Јава. Момчето преживеало
Свет

Шестгодишно момче спасено под урнатините, 40 часа по земјотресот во Индонезија

А1он
Шестгодишно момче беше спасено од урнатините два дена по земјотресот со јачина од 5,6 степени според Рихтер што ја погоди Западна Јава, при што загинаа