vremenska prognoza

Македонија

Пораст на температурите, следните денови и до 37 степени

А1он
Значителен пораст на температурата на воздухот најавуваат метеоролозите во следната недела. Времето, според најавата од УХМР, во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена
Македонија

И вечерва променливо облачно, на некои места и со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1он
Времето денеска и во ноќните часови ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има
Македонија

Сончево со мала облачност, попладне дожд, грмежи и ветер

А1он
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и
Македонија

Денеска сончево време со слаб до умерен ветер, попладне дожд

А1он
Денеска претпладне ќе преовладува сончево и топло време со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има
Македонија

Времето денес: Облачно со дожд и ветер, локално услови за град

А1он
Променливо облачно време со засилен јужен ветер ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат повремен дожд уште од изутрина. На место ќе биде нестабилно со