vagner

Свет

Вагнер го намалува бројот на борци, Москва го прекина финансирањето

А1он
Постои реална можност Кремљ веќе да не ја финансира платеничката група Вагнер, соопшти денеска британското Министерство за одбрана. Министерството во дневниот билтен соопшти дека руската
Свет

Вагнерците се подготвени да убиваат Руси ако им нареди манијакот Пригожин тврди руски воен блогер

А1он
Поранешниот агент на ФСБ и руски воен блогер Игор Гиркин, познат и како Игор Стрелков, предупреди дека членовите на приватната воена компанија „Вагнер“ нема да
Регион

Нови детали за Србинот од Вагнер: Бил во затвор поради пресметки со други Срби, познато е и како загинал

А1он
Откако се појавија информации дека српскиот доброволец Урош Првуловиќ е убиен борејќи се во редовите на групата Вагнер кај Бахмут, се појавија нови детали за
Свет

Борците на Вагнер се подготвуваат да се преселат во Белорусија

А1он
Борците на Вагнер се подготвуваат да се преселат во Белорусија според условите на договорот, изјави високиот командант на групата. Од јунското востание, во кое борците
Свет

Путин побегнал од Москва за време на бунтот на Вагнер тврди поранешниот олигарх Ходорковски

А1он
Поранешниот руски олигарх Михаил Ходорковски, некогаш најбогатиот човек во Русија пред да се скара со рускиот претседател Владимир Путин, тврди дека Путин побегнал од Москва