tupurkovski

Спорт

Тензично изборно собрание на МОК – Даниел Димевски доаѓа на местото на Тупурковски, кој си оди по 28 години

А1он
Нов претседател на Македонскиот олимписки комитет е Даниел Димевски. Тој на челното место на МОК доаѓа како наследник на Васил Тупурковски кој по 28 години
Македонија

ЦИА за Тупурковски: Облечен е во блузи со отворени крагни кои висат на големиот стомак

А1он
Разузнавачите на ЦИА биле изненадени од облекувањето, физичкиот изглед и воопшто од однесувањето на Васил Тупурковски – Циле кој на 35 години стана најмлад член
Македонија

Тупурковски ослободен за „тајванските кредити“

А1он
Апелациониот суд ја потврди ослободителната пресуда на кривичниот суд за поранешните директори на Агенцијата за обнова и развој, Васил Тупурковски и Јован Андонов Реган, пренесе