tripoli

Свет

Едно лице загина при напад на аеродромот во Триполи

А1он
Едно лице загина откако ракети го погодија единствениот аеродром кој функционира во либиската престолнина Триполи, соопшти управата на аеродромот. Аеродромот Митига го прекина сообраќајот и
Свет

СЗО: Во судирите во Либија загинаа 47 лица, околу 200 се повредени

А1он
Најмалку 47 луѓе загинаа, а околу 200 се повредени во последните три дена во конфликтите во Либија, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО). Калифа Хафтар,
Свет

Единствениот аеродром во Триполи бомбардиран и затворен

А1он
Либиските власти денеска го затворија единствениот функционален аеродром во главниот град Триполи по извршениот воздушен напад, изјави претставник на аеродромот. На аеродромот Матига биле забележани