teodora gencovska

Регион

Теодора Генчовска останува во преодната влада назначена од претседателот на Бугарија Румен Радев

А1он
Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија, Теодора Генчовска, останува во преодната влада назначена од претседателот Румен Радев, јави дописникот на МИА од Софија. На