svetsko prvenstvo fudbal

Спорт

Супер-комјутерот прогнозира супер-финале и победа на Аргентина

А1он
На три недели до почетокот на Светското првенство во Катар со прогноза се „оглас“ супер-компјутерот. Прогнозата е дека титулата ќе заврши во Аргентина. Аргентина беше
Спорт

Предупредување до Катар дека може да остане без Мундијалот

А1он
Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино му се закани на Катар дека ќе остане без Мундијалот доколку не покаже гостопримство кон сите навивачи.
Спорт

Објавена прогнозата за Мундијалот – кој ќе биде победник?

А1он
Специјализираниот сајт „The Analyst“ направи прогноза за победникот на Светското првенство во Катар. Овој сајт кој се занимава со спортски анализи објави резултати кои изненадија
Спорт

Катар ќе го отвори шестиот стадион изграден за Светското првенство 2022 година

А1он
Катар следниот месец ќе го отвори шестиот стадион, изграден за Светското фудбалско првенство во 2022 година. Ова го објави прес-службата на Организацискиот комитет на Мундијалот
Спорт

Венгер предлага Светско првенство на секои две години

А1он
Претседателот на одделот за глобален фудбалски развој при ФИФА, Арсен Венгер, предложи измени во тековниот календар на натпреварите на националните тимови. Идејата на Венгер е
Спорт

Повеќе од 5.500 „фанови“ се уште не се вратиле од СП во Русија

А1он
Руското Министерство за внатрешни работи објави дека околу 5.500 странски фанови се уште се во земјата скоро седум месеци по завршувањето на Светското првенство. Повеќето