splav

Регион

Тројца уапсени за „Фристајлер“, меѓу нив и еден грчки државјанин

А1он
Три лица се уапсени, меѓу кои има и грчки државјанин, поради инцидентот на сплавот „Фристајлер“ на новогодишната ноќ кога тој објект почнал да тоне. Уапсени
Регион

Шапиќ: На „Freestyler“ имаше два до три пати повеќе од дозволеното

А1он
Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави дека, според неговите информации, причината за потонувањето на сплавот „Фристајлер“ е тоа што на него се качиле два
Регион

(ВИДЕО) Белградскиот сплав „Фристајлер“ до половина потона, гостите евакуирани

А1он
Познатиот белградски сплав на Ушче, „Фристајлер“, до половина потона за време на новогодишната ноќ, а полицијата ги евакуираше сите гости и го забрани пристапот до