sorabotka

Регион

Косово и Црна Гора потпишаа меморандум за соработка во одбраната

А1он
Министрите за одбрана на Косово и Црна Гора, Арменд Мехај и Раско Коњевиќ потпишаа денеска меморандум за соработка на двете држави во областа на безбедноста,
Регион

Средба на Вучиќ и Ердоган: Турција ќе ја помогне соработката на балканските земји

А1он
Претседателите на Турција, Реџеп Таип Ердоган и Србија, Александар Вучиќ во Белград ја опишаа соработката меѓу двете земји како исклучително добра, посочувајќи дека Белград и
Македонија

Џафери: Интензивирање на соработката на земјите од Јадранско-јонската иницијатива преку парламентите

Anela Petrova
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска во Будва се обрати на 16. Конференција на претседатели на парламенти на Јадранско-јонската иницијатива. Џафери,