soobrakajka

Македонија

11 тетовци обвинети за измама при наплати на штети од сообраќајки

А1он
СВР Тетово поднесе криивчна пријава против 11 лица од Тетово и околините села кои учествувале во местење на сообрќајни несреќи и незаконска исплата на оштета
Македонија

Двајца тешко повредени во сообраќајка кај „Стража“

А1он
Попладнево во тешка сообраќајна несреќа која се случи на превојот „Стража“ сериозно се повредени две лица. Според полициски извори, сударот настанал меѓу едно возило со
Македонија Регион

Сообраќајка во Србија, Македонец во критична состојба

А1он
Државјанин на Македонија е во критична состојба во болницата во Крагуевац, откако утрово се превртел со камион на автопатот Скопје – Ниш, во близина на
Македонија

Повредените деца се чувствуваат добро

А1он
Седумте деца кои вчера беа повредени во сообраќајната несреќа се чувствуваат добро, пуштени се на домашно лекување. Несреќата се случила кога учениците се враќале од