soobrakajka pernik

Македонија

Се уште е блокиран реонот каде што се случи трагичната сообраќајна несреќа во Бугарија, во која загинаа најмалку 45 лица

А1он
Се уште е блокиран реонот каде што се случи тешката сообраќајна несреќа на автобусот на „Беса Транс“ во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица,
Македонија

Спасовски: Tим на МВР веќе е на пат за Бугарија и стои на располагање за помош

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. -Дозволете ми
Македонија

Рама: Нема зборови за утеха за оваа голема трагедија

А1он
Албанскиот премиер Еди Рама изрази искрено и длабоко сочувство за настраданите во сообраќајната несреќа во која 46 лица, главно македонски државјани го загубија животот. Во
Македонија

Јанев: Бугарија ги презеде сите неопходни активности за да се истражи страшната сообраќајна несреќа

А1он
Бугарската држава реагираше во најбрз можен рок и ги презеде сите неопходни дејствија за да се истражи оваа страшна сообраќајна несреќа, во која загинаа 45
Македонија

Вучиќ до Пендаровски и Заев: Нема зборови со кои може да се опише болката што ја споделуваме со вас

А1он
Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ денеска упати телеграма со сочувство до претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и до премиерот Зоран Заев, по
Македонија

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

А1он
Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. –
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Патниците се од С. Македонија, еден е од Прешево и еден со белгиско држајанство

А1он
Ќе почекаме причините за несреќата да ги кажат стручните служби. Настраданите не се само од Скопје, туку се од повеќе места. Сите се граѓани на
Македонија

Компанијата „Беса транс“ била регистрирана во Ќустендил, канцеларии имала во Скопје и други градови

А1он
Компанијата чиј автобус изгоре во сообраќајна несреќа на автопатот Струма во Бугарија е регистрирана во Ќустендил, објавија бугарските медиуми повикувајќи се на проверката направена во
Македонија

Блиски на жртвите во несреќата во Бугарија собрани пред седиштето на „Беса Транс” во Скопје

А1он
Неколкумина полицајци го обезбедуваат седиштето на туристичката агенција „Беса Транс“ што се наоѓа во близина на Старата чаршија во Скопје. Пред агенцијата се собраа граѓани,