Собранието

Македонија

(ФОТО) Протест и пред Собранието, летаат јајца кон законодавниот дом

А1он
Дел од граѓаните кои протестираа пред зградата на Владата на Македонија, својот револт против францускиот предлог продолжија да го изразуваат пред Собранието. Кон законодавниот дом