skopje

Македонија

Положени цвеќиња пред споменикот на загинатите во земјотресот во Скопје

А1он
Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и секретарот на Град Скопје, Гордана Клинчарова, денеска, на Градските гробишта во Бутел, положија цвеќиња во спомен на загинатите
Македонија

Со панорамски автобус ќе се разгледува Скопје

А1он
Во Скопје е пуштена во употреба нова туристичка линија на која што ќе сообраќа двокатниот автобус наменет за панорамско разгледување на градот. Автобусот ќе тргнува