siniot angel

Регион

Грчката полиција трага по бугарска двојка кои се наводно родители на Марија

А1он
Ромската двојка, кај која беше пронајдено девојчето Марија, пред грчките судии рекла дека детето им го оставиле Роми од Бугарија, јавија грчките медиуми. Мажот, кого властите го
Регион

Ромите, кои тврдат дека се родители на русокосото девојче, обвинети за киднапирање и поседување лажен извод

А1он
Двајцата Роми, кои тврдат, дека се родители на малото русокосо девојче пронајдено во ромска населба во Централна Грција, денеска беа обвинети за киднапирање и поседување лажен извод,
Регион

Над 8.000 телефонски јавувања поврзани со девојчето пронајдено во ромска населба во Грција

А1он
Повеќе од 8.000 телефонски повици добила хуманитарната организација „Детска насмевка“ како одговор на барањето информација поврзана за русокосото девојче, кое минатата недела беше пронајдено во една ромска
Регион

Кои се родителите на „синиот ангел“?

А1он
Грчките власти се уште се обидуваат да ја пронајдат биолошката мајка на мистериозното девојче, кое што го пронајдоа во едно ромско семејство. За потсетување четиригодишното
Регион

Откриена мистеријата за девојчето наречено „Синиот ангел“

А1он
Откриена е мистеријата за русокосото девојче кое беше пронајдено во ромската населба во Лариса, во Атина. Имено како што изјавила адвокатката на семејството во чиј