saakasvili

Свет

Саакашвили прифати да биде вицепремиер на Украина

А1он
Поранешниот гувернер на Одеската област и поранешен претседател на Грузија, Михаил Саакашвили го прифати предлогот на украинскиот претседател, Зеленски да ја преземе функцијата вицепремиер за
Свет

Саакашвили ги повика Грузијците да не ги признаваат резултатите од претседателските избори

А1он
Поранешниот претседател на Грузија Михаил Саакашвили ги повика сонародниците да не ги признаваат резултатите од денеска одржаниот втор круг од претседателските избори. Во видео-порака од
Свет

Масовни протести во Грузија против можноста за враќање на Саакашвили

А1он
Во грузискиот главен град Тбилиси десетици илјадници луѓе синоќа протестираа против можното враќање на поранешниот претседател Михаил Саакашвили, три дена пред вториот круг од претседателските
Свет

Уапсен Михаил Саакашвили, неговите поддржувачи протестираат пред Службата за безбедност во Киев

А1он
Доцна синоќа во Киев беше уапсен поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на