saakasvili

Свет

Саакашвили почнал штрајк со глад во притвор

А1он
Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили, кој беше уапсен вчера попладне при влегување во земјата, почна штрајк со глад и побара да се сретне со украинскиот
Свет

Саакашвили објави дека се вратил во Грузија, властите демантираат

А1он
Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили денеска соопшти дека пристигнал во својата татковина по осумгодишно отсуство. „Добро утро, Грузија. Веќе сум во Грузија по осум години
Регион

ВИДЕО: Експретседателот на Грузија Саaкашвили нападнат со тупаници во Атина

А1он
Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили, попладнево бил нападнат со тупаници од непознат човек во Атина, каде политичарот требало да се сретне со претставници на
Свет

Саакашвили прифати да биде вицепремиер на Украина

А1он
Поранешниот гувернер на Одеската област и поранешен претседател на Грузија, Михаил Саакашвили го прифати предлогот на украинскиот претседател, Зеленски да ја преземе функцијата вицепремиер за
Свет

Саакашвили ги повика Грузијците да не ги признаваат резултатите од претседателските избори

А1он
Поранешниот претседател на Грузија Михаил Саакашвили ги повика сонародниците да не ги признаваат резултатите од денеска одржаниот втор круг од претседателските избори. Во видео-порака од
Свет

Масовни протести во Грузија против можноста за враќање на Саакашвили

А1он
Во грузискиот главен град Тбилиси десетици илјадници луѓе синоќа протестираа против можното враќање на поранешниот претседател Михаил Саакашвили, три дена пред вториот круг од претседателските
Свет

Уапсен Михаил Саакашвили, неговите поддржувачи протестираат пред Службата за безбедност во Киев

А1он
Доцна синоќа во Киев беше уапсен поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на