ruski sportisti

Спорт

Ласицкене: ИОЦ лажат со загриженоста за безбедноста на руските спортисти

А1он
Олимписката шампионка во скок во височина, Марија Ласицкене го критикуваше претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ), Томас Бах поради дволичноста во објаснувањето зошто руските и