rupert merdok

Магазин

92-годишниот медиумски магнат се вери со 25 години помладата девојка: Да ја поминеме втората половина од животот заедно

А1он
Еден од најмоќните медиумски тајкуни, 92-годишниот Руперт Мердок и неговата 25-годишна девојка Ен Лесли Смит се свршија. Ова ќе биде петти брак за Мердок. Тој
Uncategorized

По четири брака, среќата ја бара во петтиот: Руперт Мардок ја запросил својата девојка на 93 години

А1он
Во неодамнешното интервју за „Њујорк пост“, медиумскиот магнат Руперт Мардок ја откри добрата вест. Милијардерот се сврши со својата девојка Ен Лесли Смит, која е