rio de zaneiro

Свет

(ВИДЕО) Гори Рио де Женеиро: Паравоените банди палат низ градот како одмазда за убиството на „господарот на војната“

А1он
Гувернерот на државата Рио де Жанеиро, Клаудио Кастро, вети дека ќе му возврати на организираниот криминал откако паравоените гангстери извршија напад без преседан на јавниот
Магазин

Карневалот во Рио повторно откажан поради пандемијата

А1он
Карневал во Рио де Жанеиро втора година по ред е откажан поради пандемијата на коронавирусот. Градоначалникот Едуардо Паеш ја објави одлуката вчера на својот интернет
Спорт

Рио ја сака организацијата на Светското клупско фудбалско првенство

А1он
Бразилскиот град Рио де Женеиро изрази интерес за организација на Светското фудбалско клупско првенство по откажувањето на Јапонија, која требаше да биде домаќин на натпреварувањето
Магазин

Згодни девојки во провокативни костими се на улиците на Рио: Започна карневалот во Бразил

А1он
Со милиони маскирани учесници на улиците на Рио де Жанеиро и повремени критики од бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, започна карневалот во Бразил. Уште од моментот
Магазин

Почнува петдневната карневалска треска во Рио де Жанеиро

А1он
Во Бразил денеска почнува карвеневалската треска, а официјалните лица на Рио де Жанеиро, каде се оддржува најпознатиот карневал во земјата, се подготвуваат симболично да му