rieka

Регион

ВИДЕО: Експлозија одекна низ цел град, детонирана подводна мина кај Риека

А1он
Скоро осум часа во пристаништето Риека и во водното подрачје траеше сложена акција на поместување и неутрализирање на противбродска мина останата од Втората светска војна.
Регион

Маж од Риека ја принудувал бремената сопруга на секс со непознати, и се заканувал „Ќе те распарчам“

А1он
Триесет и осумгодишен маж од Риека е осуден на 6,5 години затвор од Жупанискиот суд во Загреб за кривично дело против сексуалната слобода на сметка