radovan kradzic

Регион

Мијатовиќ: Победи правдата, сега е важна едукација за вистината

А1он
Комесарката за човекови права на Советот за Европа, Дуња Мијатовиќ изјави дека во одлуката на Хашкиот суд за доживотен затвор за Радован Караџиќ надвладеа правдата