poliacec

Македонија

Полицаец од Охрид истепал граѓанин, МВР му поднесе кривична пријава

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе кривична пријава