plenum

Македонија

Приведено момчето коe го снимаше студентскиот протест со дрон

А1он
Студентски пленум на „Твитер“ профилот соопшти дека од полицијата бил приведенo момчето кое го снимаше студентскиот протест со „дрон“ од птичја перспектива. На Твитер по
Македонија

(ВИДЕО) Студенти пред Влада: И од образованието ли сакате споменик да направите?

А1он
Ние сме силата, извикуваа студентите и учениците пред Владата на Р.М. Повеќе илјади студенти ги кренаа своите индекси и Уставот и прашаа која сила сега
Македонија

(ВИДЕО) Студентите пред Собрание : Нема правда, нема мир

А1он
Граѓаните масовно се придружуваат и ја изразуваат својата поддршка на Студентскиот протест. Пред Собранието на Република Македонија има неколку илјади студенти, ученици, професори, родители и