picola

Македонија

Пицула: СДСМ го избра вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни промени

А1он
Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна родова еднаквост и