panama

Свет

Четири тони кокаин запленети неделава во Панама, уапсен политичар од владејачката партија

А1он
Повеќе од четири тони кокаин се запленети неделава во Панама во три одделни акции на полицијата, а во една од нив е уапсен гувернер од
Свет

Лорентино Кортизо е новиот претседател на Панама

А1он
Според 92 проценти од преброените гласови од вчерашните општи избори, новиот претседател на Панама е поранешниот министер за земјоделство Лорентино „Нито“ Кортизо. Според првичните неофицијални