opstina aerodrom

Македонија

Капитални и зелени инвестиции – Општина Аеродром го донесе буџетот за 2023 година

А1он
Советот на Општина Аеродром вчера вечер го изгласа и усвои новиот развоен буџет за 2023 година кој примарно се заснова на капитални и зелени проекти,
Македонија

Усвоен буџетот за 2023 година, новите градинки, училишта, паркови и улици ќе бидат новиот лик на Аеродром

А1он
На денешната седница на Советот на Општина Аеродром го усвои буџетот за 2023 година. Станува збор за развоен буџетот во кој предвидуваме изградба на низа
Магазин

Светот на Биби, Поточиња, Викторија Лоба, Сара Мејс и локални артисти ќе настапат на „Подари среќа“ во Општина Аеродром

А1он
Општина Аеродром заедно со децата од основните училишта и градинките во среда и четврток (28 и 29 декември) организира новогодишен хуманитарен базар-фест „Подари среќа“ што
Македонија

Општина Аеродром: СДСМ е влезена во матрицата на создавање лажни вести и ширење на дезинформации

А1он
За жал со разочарување мора да констатираме дека политичката партија СДСМ е влезена во матрицата на создавање лажни вести и ширење на дезинформации, кои се
Македонија

СДСМ Аеродром: Чии раце завршија во новогодишниот „мед“ од 33 илјади евра?

А1он
Тимчо Муцунски и ВМРО-ДПМНЕ потрошија два милиони денари (33 илјади евра) пари на граѓаните на Аеродром за културни манифестации во крајно сомнителни околности велат од
Македонија

„Подари среќа“ – Новогодишен базар фест во организација на Општина Аеродром

А1он
Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, Општина Аеродром заедно со училиштата и градинките од својата територија оваа година ја продолжува традицијата на организирање новогодишни
Македонија

Нова детска градинка во Аеродром со капацитет за згрижување на 200 деца

А1он
Во Oпштина Аеродром официјално беше пуштен во употреба новоизградениот објект „Црвенкапа“ во рамките на детската градинка „Срничка“. На настанот свое присуство и обраќање имаа министерката
Македонија

Општина Аеродром: Директорот на ЦУК пласира невистини и ја префрла одговорноста

А1он
„Измешани термини, поими и надлежности. Ова е единствениот впечаток од денешната прес конференција на директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов, кој наместо
Македонија

Муцунски: Наша обврска е светот на децата да го направиме поубав

А1он
Градоначалникот Тимчо Муцунски денес го посети Основното училиште „Лазо Ангеловски“ каде заедно со дечињата учествуваше во работилница за новогодишната подготовка на училиштето. Во рамки на
Македонија

Општина Аеродром: Сите деца се на безбедно до завршувањето на проверките

А1он
Имајќи ги предвид информациите за поставени бомби во основните училишта во Аеродром, апелираме на смиреност и почитување на пропишаните правила и протоколи за постапување во