nikos papas

Регион

Папас: Преспанскиот договор ќе се спроведува според предвидените рокови

А1он
Преспанскиот договор е доста детален и спроведувањето ќе се случува со предвидените временски рокови, рече денеска грчкиот министер за дигитални политики и телекомуникации Никос Папас,
Македонија

Поевтин роаминг меѓу Република Северна Македонија и Република Грција

А1он
Поевтин роаминг меѓу Република Северна Македонија и Република Грција, а во делот на податочниот сообраќај уште во летната сезона, најавија денеска ресорните министрите на двете