nikolaev

Свет

Во Николаев воведен полициски час заради разоткривање на соработници на руските сили

А1он
Украинскиот град Николаев (Миколаив) воведе невообичаено долг полициски час од денеска во 23 часот до 05 часот во понеделник, соопшти Виталиј Ким, регионалниот гувернер на