nikola sarkozi

Свет

Потврдена пресудата: Саркози мора да помине една година во домашен притвор

А1он
Францускиот апелационен суд ја потврди затворската казна на поранешниот претседател Никола Саркози за корупција и трговија со влијание. Судот му нареди на Саркози да отслужи
Свет

Денеска пресуда за поранешниот француски претседател Никола Саркози за предметот со „прислушување“

А1он
Парискиот кривичен суд денеска треба ја донесе пресудата во предметот „прислушување“ против поранешниот претседател Никола Саркози, за кого беа побарани четири години затвор, од кои
Свет

Судењето на Никола Саркози продолжува вo понеделник

А1он
Судењето во предметот „Прислушување“ во кој му се суди и на поранешниот француски претседател Никола Саркози, продолжува в понеделник, откако беше одбиено барањето за негово