napat

Македонија

Вработен осомничен дека нападнал директор на јавно претпријатие во Кавадарци

А1он
Вработен во јавно претпријатие во Кавадарци е осомничен дека го нападнал директорот, информираа денеска од СВР Велес. – Вчера во 15.40 часот, полициски службеници од
Свет

Маскирани лица нападнале ТВ станици во Багдад

А1он
Група маскирани лица синоќа нападнале канцеларии на неколку телевизиски станици во Багдад, каде вчера во протестите загинаа 14 лица. Според телевизијата Ал-Арабија, маскирани напаѓачи во