nacevski

Спорт

ИХФ повторно со доверба во Начевски и Николов, ќе судат на ракометниот Мундијал во Египет

А1он
Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) вечерва ја објави листата на арбитри, кои ќе ја делат правдата на претстојното Светско првенство во Египет, на која се најдоа