mvr

Македонија

Јанкулоска и Волерс на промоција на новите обуки за полициски службеници од гранична полиција

А1он
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и амбасадорот на САД во Република Македонија Пол Волерс денеска присуствуваа на промовирањето на новите обуки за полициски службеници
Македонија

Во Скопје уапсен бегалец баран од Интерпол

А1он
Бегалец баран од Интерпол бил уапсен во четвртокот на аеродромот „Александар Велики“, информира полицијата. Станува збор за турски државјанин, по кого била распишана меѓународна потерница
Македонија

Албанец истепал полицаец во станицата во Кисела Вода

А1он
36 годишен албански државјанин кој бил приведен кај хотелот Александар Палас зашто одбил да се легитимира, се нафрлил врз полицискиот службеник со боксови по главата
Македонија

Крајслерите на полицијата ќе станат такси возила

А1он
Крајслерите на полицијата ќе ги возат таксисти откако во МВР ќе пристигнат новите полициски возила марка Шкода Јети. Според весникот Дневник најверојатно старите полициски возила
Македонија

Украдени 96 компјутери во основно училиште во Скопје

А1он
Крадци украле 96 мали компјутери од основното училиште „26 Јули“ од скопската населба Шуто Оризари. Според полицијата, кражбата е извршена во периодот од втори до