moto

Спорт

Награди за најдобрите во автоспортот за 2019 година

А1он
Автомобилистичката федерација на Македонија (АФМ) денеска ќе ги додели наградите за најдобрите во Автоспортот за 2019 година. Се доделуваат награди за шампионат во автомобилизам и
Спорт

Бузалковски: Следната сезона целта е влез во ТОП 5

А1он
Македонскиот мотоциклист Христијан Бузалковски најави подобри резултати следната сезона за кога амбициите му се да биде помеѓу најдобрите пет во Алп Адриа шампионатот. Изминатиот викенд
Спорт

Бузалковски во Топ 10 на петтата рунда од Алпе Адриа Европскиот шампионат

А1он
Христијан Бузалковски викендов на „Гробник“ во Хрватска ја возеше петтата рунда од Европскиот Алпе Адриа шампионт. Македонскиот мотоциклист во конкуренција од 31 возач од целиот
Спорт

Маркес ја освои Големата награда на Каталонија

А1он
Шпанскиот возач Марк Маркес ја освои годинешната Голема награда на Каталонија, со што уште повеќе ја зацврсти својата лидерска позиција во МотоГП светскотото првенство. Сепак
Спорт

Тимот 71 заедно со Христијан Бузалковски настапија на Европскиот интернационален шампионат Алпе Адриа

А1он
Првите две трки од Алпе Адриа шампионатот се одржаа викендов на познатата светска патека Словакиа Ринг во Словачка, а наш тим за првпат во историјата