mot

Култура

Со претставата „Како крајот и да не е сосема блиску“ почнува 46. издание на Младиот отворен театар

А1он
Со претставата „Како крајот и да не е сосема блиску“ вечерва почнува 46-тото издание на Младиот отворен театар (МОТ). Станува збор за екпериментална претстава на
Култура

Претставата „Ајхман во Ерусалим“ на денешната програма на 45. МОТ

А1он
„Ајхман во Ерусалим“ е претстава на словенечкиот режисер Јернеј Лоренци, која онлајн ќе биде прикажана вечерва во 19 часот, на 45-тото издание на Младиот отворен
Култура

„Атеље 212“ на МОТ: „Лоунли планет“ е театарски пркос на пандемијата

Ана Василевска
Петмина автори во соработка со култното „Атеље 212“ од Белград за време на пандемијата ја поставија претставата „Лоунли планет“. По премиерата во јули, оваа претстава