mkd koronavirus

Македонија

Во Скопје се речиси половина од заболените од Ковид-19 во земјава

А1он
Од новорегистрираните 1 182 случаи заразени со коронавирус во изминатото деноноќие во земјава, најмногу – 544 се во Скопје. Со тоа, бројот на активни случаи
Македонија

Седница на Главниот штаб за управување со кризи, донесен Акциски план

А1он
Согласно одлуката на Владата за прогласување кризна состојба на цела територија на државата во траење од 30 дена, денеска се одржа втората седница на Главниот
Македонија

Во болниците во земјава се лекуваат 1.292 пациенти од КОВИД-19

А1он
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 825 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот.