megjunaroden krivicen sud

Свет

Унгарија нема да го уапси Путин ако влезе во земјата

А1он
Унгарија не би го уапсила рускиот претседател Владимир Путин доколку влезе во земјата, изјави денеска шефот на кабинетот на премиерот Виктор Орбан, појаснувајќи дека за
Свет

Меѓународниот кривичен суд одговори на заканите од Русија

А1он
Меѓународниот кривичен суд (МКС) со седиште во Хаг одговори на заканите на Русија, изразувајќи жалење за обидите на земјата да ги опструира „меѓународните напори за