medlin olbrajt

Македонија

Средба на Шекеринска со поранешната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт

А1он
Министерката за правда Радмила Шекеринска, при нејзината посета на САД, денеска оствари средба со поранешната американска државна секретарка Медлин Олбрајт. Медлин Олбрајт, како што објави