malme

Магазин

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

А1он
Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Туреј, ја пропушти сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб во квалификацискиот натпревар за Лига Европа
Македонија

Националната стратегија за соработка со дијаспората претставена во Малме

А1он
Националната стратегија за соработка со дијаспората (2019-2023) и акцискиот план беа презентирани пред претставници на иселениците во Малме, во рамки на работната средба на министерот