makedonija gp

Uncategorized

Македонија ЃП бара начин да ја освои Софија, иако ЦСКА е фаворит

А1он
Македонија Ѓорче Петров вечерва (19 часот) го игра реванш натпреварот против ЦСКА Софија во второто квалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА. По првиот меч
Спорт

Крвава тепачка помеѓу навивачите на Вардар и Македонија ЃП

Габриела Димковиќ-Мишевска
По завршување на натпреварот од првата македонска фудбалска лига, Вардар-Македонија Ѓорче Петров кој гостите го добија со резултат од 0:2, надвор од теренот „Петар Милошоски“
Спорт

Македонија ЃП подобра од Вардар

А1он
Во градското дерби одиграно попладнево на теренот „Петар Милошевски“ во тренинг центарот на ФФМ во Скопје, екипата на Македонија ЃП го совлада домаќинот Вардар со