makedonija gp

Спорт

Крвава тепачка помеѓу навивачите на Вардар и Македонија ЃП

Габриела Димковиќ-Мишевска
По завршување на натпреварот од првата македонска фудбалска лига, Вардар-Македонија Ѓорче Петров кој гостите го добија со резултат од 0:2, надвор од теренот „Петар Милошоски“
Спорт

Македонија ЃП подобра од Вардар

А1он
Во градското дерби одиграно попладнево на теренот „Петар Милошевски“ во тренинг центарот на ФФМ во Скопје, екипата на Македонија ЃП го совлада домаќинот Вардар со