liderska

Македонија

(ВИДЕО) Груевски нуди работни групи, Заев бара преодна влада

А1он
По кратката пауза, разговорите продолжуваат но партиските лидери остануваат на своите позиции. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети предложил формирање на работни групи за надминување на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ахмети и Тачи на пауза на иста маса, Груевски и Заев на сосема спротивни страни

А1он
Лидерите на партиите кои се на средба во Клубот на пратениците излегоа на пауза во дворот од задната страна на Клубот по што разговорите продолжуваат.