la mans

Свет

Илјада мигранти викендов го преминаа Каналот Ла Манш, спасени уште неколку стотици

А1он
По неколку недели во кои условите повеќе не дозволуваа преминување на Ла Манш, овој викенд имаше голем број обиди за премин, при што мигрантите кои
Свет

Патници со часови останале заробени во тунелот под Ла Манш, откако се расипал возот

А1он
Десетици луѓе останаа заробени во тунелот под Ла Манш откако се расипал возот кој сообраќал од Кале во Франција до Фокстон во Велика Британија, јавува